داستان من

داستان زندگی من
سلام به همه دوستان و مخاطبان عزیز. من نجمه هاشمی متولد ۲۱ دی ماه ۱۳۶۴ هستم. کارشناسی مهندسی کامپیوتر دارم اما از آنجا که همیشه عاشق هنر بودم. در مقطع ارشد پژوهش هنر خواندم و این علاقه به هنر تحقیق و جستجو به اندازه ای بود که با وجود تغییر رشته، با معدل ۱۹.۲۴ شاگرد اول شدم و دو مقاله علمی پژوهشی و چندین مقاله با گریدهای مختلف در مجلات به چاپ رساندم.

4 سال در دانشگاه تدریس کردم، اما باز هم این چیزی نبود که من به دنبالش بودم. بنابراین بعد از کنکاش بسیار، علاقه ام را در طراحی کفش و اکسسوری مانند روسری پیدا کردم. چرا که عاشق طرح، رنگ و نقش بودم و می‌خواستم همه اینها را در یک شیء کاربردی با هم ترکیب کنم. چون آدم خودخوان و سخت کوشی هستم، خودم شروع به مطالعه و پژوهش در این زمینه نمودم، از کتاب و مقاله گرفته تا نرم افزار های تصویرسازی و تکنیکهای طراحی دستی. متاسفانه به خاطر اینکه در ایران برای طراحی اهمیت قائل نیستند، در این زمینه واقعاً کمبود منابع فارسی مشهود است. من تمام اطلاعاتم را از منابع زبان اصلی کسب کردم چرا که یکی از علایقم یادگیری زبان است و مسلط به زبان انگلیسی و فرانسه هستم و خوشبختانه از این بابت مشکلی نداشتم.

بعد از آن سراغ برندهای کفش ایرانی رفتم و خودم را معرفی کردم. اما متاسفانه استقبالی نشد و کارهام رو تنها نقاشی خواندند. یکی از آقایان رئیس کارخانه به من توصیه کرد اگر میخواهی واقعاً در ایران توی این رشته کار کنی باید مدلسازی یاد بگیری. ایشان کلاسی را که همان روز و در تهران و در محل اتحادیه صنف کفاشان دستدوز توسط آقای ماسیمو برتا از مداپله برگزار میشد به من معرفی نمود. من نیز که بسیار مشتاق یادگیری بودم همون شب راهی تهران شدم (ساکن اصفهانم) و دوره فشرده ۱۲ روزه از مدلسازی پیشرفته را به سختی پشت سر گذاشتم.
درسته که با مدلسازی کاملاً آشنا شدم اما باید اعتراف کنم من عاشق طراحی بودم نه مدلسازی. بعد از طی دوره‌ای دیگر در این زمینه دوباره تصمیم گرفتم روی طراحی خودم کار کنم. الان که در خدمت شما هستم تصمیم گرفتم مدلسازی را به متخصصان خود بسپارم ( که خدا را شکر در کشور ما کم نیستند) و من فقط و فقط طراح باشم کاری که همیشه دوست داشتم.

در نتیجه این سایت را طراحی نمودم تا عزم خود را جذب کرده و قدمی هرچند کوچک، اما محکم و مثبت در جهت ارتقای سطح کیفی طراحی کفش ایران بردارم. مسئله ای که هر شخص عادی با نگاهی هر چند سطحی، به کفش های تولید شده توسط برند های کوچک و ناشناخته تا بزرگ و معروف، با آن روبرو می شود، طرح های تکراری و کپی شده از نمونه‌های خارجی است. متاسفانه تقریباً بیشتر بازار را شامل شده و به شدت جای خالی ایده های خاص و نوآورانه احساس می شود.

هدف اصلی من ارائه مقالات، کتاب ها و ویدیو های آموزشی در جهت بهبود کیفیت طراحی و باز کردن دید تولید کنندگان در این زمینه می باشد. همچنین قصد دارم گامی موثر در جهت کمک به عاشقان طراحی کفش که در جستجوی مطالب آموزشی به زبان فارسی هستند بردارم. چرا که خود در طی چند سال به سختی موفق به جمع آوری مطالبی مفید و ترکیب آن با دانسته های خود در این زمینه شدم.
تمام اطلاعات ارائه شده در این سایت نتیجه تحقیق و پژوهش بنده میباشد که با ارائه منابع اصلی برای علاقه مندان همراه است. از طرفی با توجه به اینکه آگاهی از مبانی پایه هنر برای طراحی ضروریست، تصمیم دارم آموزش مباحثی مانند مبانی رنگ، خلاقیت در هنر و مبانی هنرهای تجسمی که جز دروس تدریس شده من در دانشگاه بود را با طراحی کفش تطبیق داده و به شما عزیزان تقدیم نمایم. امیدوارم تمام تلاش‌های بنده حرکتی مثبت در راستای بهبود وضعیت کفش ایران و طراحی باشد.

در آخر سخن را با شعری که همیشه انگیزه اصلی من برای پژوهش، آموزش و انجام کارهای نو بوده، به پایان میرسانم:
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست
هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته بجاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

در ادامه می توانید رزومه من را مشاهده نمایید.
Menu